1. Як повідомила сайту Gorod.cn.ua перинатальний психолог Валерія Баришнікова по закінченню навчального року в школах містах, де було проведені бесіди на тему контрацепції, здорового способу життя та сексуального виховання не було зареєстровано жодного випадку вагітності чи пологів.

Було розглянуто багато звернень від батьків та вчителів та проведено тренінги та бесіди, налагоджені місточки в родинах, де у відносинах між дорослими та дітьми були складнощі. Більше 100 дівчат звернулися за роз’ясненнями на тему контрацепції, стосунків між підлітками, видано 300 презервативів безкоштовно, як хлопцям так і дівчатам.
На наступний навчальний рік планується додати антибулінгові тренінги для дітей. Вважається, що саме зміни в гормональному фоні підлітків призводять до підвищення агресії. Не секрет, що булінг на собі відчувають більше 60% учнів в школах, найчастіше – це 5-11-класники. Через те, що кожен формується в свій час, а не за потребою суспільства і виникає додатковий тиск на тих, хто ще не сформувався в статевому плані. Починається цькування звісно там, де можна показати свою перевагу, і на це впливає родинний приклад. Якщо в сім’ї підлітка батьки, в ході доведення своєї точки зору замість словесних аргументів використовують нецензурну лайку чи фізичний вплив то ці методи дитина обов’язково перевірить та випробує на свої однолітках.

Валерія Баришнікова закликає батьків знаходити час, аби навчитися доносити свої думки до власних дітей методом аргументованого спілкування, а якщо дитина не сприймає точку зору батьків, та поводиться агресивно – потрібно дозволити їй розуміння ситуації зі свого боку. Спостерігайте за своєю реакцію, як ВИ слухаєте свою дитину, та як визнаєте провину, або незгоду з думкою дитини, бо це і є всі ті навички, які дитина отримує для того, щоб спілкуватися в суспільстві.

Повна версія статті на сайті gorod.cn.ua